Григор не успя да прескочи Джокович въпреки че спечели сет

Григор Димитров бе близо, но за съжаление загуби своя седми мач срещу световния №1 Новак Джокович – 6:4, 2:6, 3:6.

Гришо изигра изумителен първи сет, в който напълно надигра сърбина и закономерно поведе в резултата. За съжаление обаче Димитров не успя да задържи високото ниво на игра, а и в същото време Джокович намали грешките си и в крайна сметка достигна до обрата и мястото на четвъртфиналите на турнира.

Като цяло българинът бе този, който задаваше темпото на игра и този, който търсеше развръзката в разиграванията. Повечето негови грешки и опита на Ноле обаче бяха решителни за поражението.

Това бе и последният официален турнир за Григор през 2017, а след силния финал на годината почти сигурно той ще завърши сезона в топ 20. Димитров все пак остава в Париж, тъй като продължава участието си в надпреварата на двойки.

Джокович пък поне засега запази първото място в световната ранглиста, което може да загуби още след турнира в Париж при положение, че не достигне финала, а Анди Мъри спечели Мастърса.