Григор набързо приключи участието си на турнира в Пекин

Григор Димитров отпадна още на старта на турнира от сериите АТП 500 в Пекин, след като отстъпи с 2:6, 5:7 срещу руснака Андрей Рубльов.

Димитров започна трудно на собствен сервис и още по-трудно на ретур. Българинът не само не стигна до възможност за пробив, а и не успя да спечели повече от точка в първите три подавания на Рубльов. Руснакът пък спечели два пробива и затвори сета при втората възможност за 6:2.

Вторият сет не започна по-различно. Димитров загуби още първото си подаване на нула, но в шестия гейм поведе с 40:0 и въпреки че отстъпи в следващите две разигравания, той записа първия си пробив в мача за равенство в геймовете 3:3. Българинът затвърди пробива в седмия гейм, но спечели само един от следващите четири и Рубльов затвори срещата с първия си мачбол след 76 минути игра.

Димитров направи пет двойни и 31 непредизвикани грешки срещу само 15 за Рубльов.