Григор е осминафиналист в Париж след победа над Гаске

Григор Димитров стартира с победа на турнира от сериите „Мастърс“ в Париж. Най-добрият български тенисист, поставен под №6 в основната схема, победи във втория кръг представителя на домакинитеРишар Гаск с 6:4, 6:4.

На осминафиналите Димитров ще се изправи срещу Джон Иснър. Американецът по-рано надделя над Диего Шварцман (Аржентина) със 7:6(2), 6:7(11), 6:3.

Хасковлията постигна решителен пробив в десетия гейм на първата част, за да поведе в резултата след 6:4 в своя полза. Преди това двамата тенисисти сервираха стабилно и печелеха геймовете при собствен начален удар.

Във втория сет играта отново беше равностойна. Григор Димитров пропусна четири точки за пробив в шестия гейм, когато Гаске изравни резултата за 3:3. Българският тенисист пак спечели пробив в решителен момент – в десетия гейм за крайното 6:4.

26-годишният Димитров, който е осми в света към момента, със сигурност ще запише  рекордно класиране

в ранглистата на АТР и ще влезе в топ 6 за първи път, като дори може да достигне до третото място, ако спечели надпреварата. Най-добрият български тенисист достигна до трети кръг във френската столица в предишните четири сезона, но никога не е преминавал по-напред.

Григор Димитров спечели третата си победа в общо осем двубоя с опитния 31-годишен Ришар Гаске, който заема 30-ата позиция в световната ранглиста.