Григор Димитров e на четвъртфинал в Монте Карло

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове от сериите „Мастърс“ в Монте Карло.

Поставеният под номер 4 Димитров се наложи над германеца Филип Колшрайбер с 4:6, 6:3, 6:4 след 2:22 часа игра.

34-годишният германец, 40-и в свeтовната ранглиста, започна силно мача и взе аванс от 5:2 с два пробива преднина. Хасковлията намали до 4:51 но за повече нямаше сили в първия сет.

Колшрайбер поведе с пробив за 2:1 и във втората част, но Димитров веднага изравни, а след това реализира нов брейк в шестия гейм по пътя си към успеха във втория сет.

В решаващата трета част българинът стигна до единствен пробив за 4:3, след което запази преднината си и си осигури място на четвъртфиналите в Монте Карло за трети път в кариерата си след 2013 и 2015 година.

Димитров си осигури 117375 евро и 180 точки за световната ранглиста, в която заема петото място в момента.

За място на полуфиналите той ще се изправи срещу партньора си в надпреварата на двойки и номер 6 в схемата Давид Гофен от Белгия.

27-годишният Гофен е десети в класацията на АТП в момента. Той има четири титли в кариерата си.

Димитров води с 6:1 победи в преките си мачове срещу белгиеца, като за последно двамата играха на полуфиналите в Ротердам през февруари, когато Гофен се самонарани по окото и се отказа при 6:3, 0:1 за хасковлията.