Григор Димитров с първа победа през новия сезон

Григор Димитров ще влезе с победа в 2019 година, след като стартира новия сезон с убедителна победа с 6:3, 6:4 срещу японеца Йошихито Нишиока на турнира на твърди кортове в Бризбейн, Австралия с награден фонд 589680 долара.
Димитров, който е поставен под номер 6 в основната схема, се справи без особени затруднения срещу дребния азиатец, като измъкна първия сет след пробив в четвъртия гейм за 3:1.
Във втората част на мача българинът стартира дори по-убедително, печелейки две от подаванията на съперника си за 5:2, но последва моментно разконцентриране, което даде шанс на Нишиока да се върне в сета. Японецът спаси два мачбола на сервис на съперника си, но при третия бе безпомощен.
Във втория кръг на турнира Димитров ще играе с победителя от мача между представителя на домакините Джон Милман и американеца Тенис Сандгрен.
През 2017 година Григор Димитров спечели турнира в Бризбейн.