Григор Димитров продължава да мачка в Синсинати

Григор Димитров достигна втори пореден четвъртфинал в турнирите от серията „Мастърс 1000“. В Синсинати българинът победи втория поставен Стан Вавринка с 6:4, 6:4 за около 80 минути на корта. Така Гришо вече води с 4:2 в победи в преките срещи с швейцареца и за първи път го надигра на твърди кортове.

В първия сет играта бе равностойна в първите няколко гейма. При 4:3 за Вавринка се наложи Григор да спасява точка за пробив. Той се справи лесно с това благодарение на добър сервис. В откриващия сет той спечели над 90% от точките след първи начален удар.

Веднага след това Вавринка изигра изключително слаб гейм. Той бе много нервен и допусна множество непредизвикани грешки. Григор се възползва от това и проби за 5:4, след което затвори за 6:4.

Вавринка бе бесен от представянето си и счупи демонстративно ракетата си.

След почивката двамата нямаха никакви проблеми при сервисите си до 3:3. В този момент българинът умело се възползва от нова серия грешки на опонента и го проби решително по сценария от първата част. Той задържа без проблеми този си аванс до края.

В следващата фаза Димитров ще играе с Жо-Вилфред Цонга или Стив Джонсън.

За Григор това е най-доброто постижение на турнира в Охайо, тъй като до момента бе достигал максимум осминафиналите.