Григор Димитров продължава да бие в Париж

Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от сериите „Мастърс“ 1000 в Париж след победа със 7:5, 6:3 над белгиеца Давид Гофен за час и 27 минути игра.

Българинът изигра много спокойно мача, показа някои много добри изпълнения и напълно заслужи среща с поставения под номер 5 в схемата Доминик Тийм в осминафиналите на турнира.

Срещата с Гофен не започна по мечтан начин за Димитров, който рано се оказа с пробив изоставане при 1:3. Бъгаринът обаче бързо успя да изравни за 3:3, а в следващия гейм отрази точка за пробив, за да поеме пълен контрол над слючващото се в корта.

Димитров направи нов пробив в 12-ия гейм, с което затвори първия сет със 7:5.

Във втората част на мача българинът имаше много по-голямо игрово предимство. Той пропусна серия от шансове за пробив във втория гейм, но в шестия все пак направи такъв и поведе с 4:2 в резултата. Няколко минути по-късно българинът затвори мача след поредната изпратена от Гофен топка в мрежата.