Григор Димитров приключи участието си на Уимбълдън

Григор Димитров допусна поражение в двубоя от 3-ия кръг на Уимбълдън от американеца Стив Джонсън със 7:6(6), 6:7(3), 4:6, 2:6. Така двудневният маратон в този мач приключи негативно за нашия тенисист

Двамата започнаха срещата си от 3-ия кръг на Уимбълдън вчера, но тя беше прекъсната в първия сет при резултат 4:3 в полза на американеца и 30:30 в осмия гейм, тъй като заваля, а след неговото спиране срещата нямаше как да се доиграе в светлата част на петъчния ден.

Днес по обяд мачът отново стартира при слънчево време, но при 1:1 сета дъждът наложи второ прекъсване. Третото спиране дойде в най-добрия момент за Гришо. Стив Джонсън успя да пробие на два пъти хасковлията и поведе с 3:0 в третия сет. След подновяването на играта американецът спечели частта с 6:4 и поведе с 2:1 сета. В четвъртия сет Димитров загуби с 2:6, а с това и мача.