Григор Димитров победи Франсис Тиафо в демонстративния турнир „Лейвър къп“

Григор Димитров изведе напред в резултата тима на Европа в демонстративния турнир по тенис в Чикаго „Лейвър къп“. В първия мач от надпреварата, в която най-добрите тенисисти от Стария континент срещат най-добрите играчи от останалата част на света, Димитров се наложи с 6:1, 6:4 над американеца Франсес Тиафо.

Срещата в „Юнайтед Сентър“ продължи само 66 минути, но предложи доста атрактивни моменти.

[ad id=“225664″]

Мачът започна отлично за Димитров, който направи ранен пробив и поведе с 3:0 гейма. Малко по-късно българинът реализира и втори пробив и така спечели първата част за едва 26 минути.

Доста по-равностойна бе втората част на мача. В нея 20-годишният Тиафо показа доста по-добра игра, но в решителния момент, при 4:4 гейма, американецът допусна да загуби подаването си и след това Димитров нямаше никакви проблеми да затвори мача на свой сервис.