Григор Димитров отпадна след трисетова битка в Рим

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на “Мастърс”-а в Рим след трисетова битка с кандидата за топ 10 на световната ранглиста Денис Шаповалов – 2:6, 6:3, 2:6  за 1 час и 53 минути. Канадецът ще се намести сред десетте най-предно класирани играчи на планетата, а и постигна забележителна пета победа в петия си четвъртфинал от най-високата категория на АТР.

Григор Димитров не можа да се представи на възможно най-високо ниво, като в първия сет правеше много грешки от форхенд и го загуби за само около половин час. Той повиши нивото и започна по-често да поставя съперника под напрежение във втората част, където с два пробива спечели с 6:3. За съжаление, силите му не издържаха за нов обрат, а и неточностите от двете страни на ракетата му се завърнаха, при което логично по-солидният от основната линия Шаповалов се поздрави с първа победа над нашия топ тенисист.