Григор Димитров отпадна от квалификант в Пекин

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 3,4 милиона долара.

Поставеният под номер 3 и финалист в надпреварата през 2016 година Димитров загуби от квалификанта Душан Лайович (Сърбия) с 4:6, 6:2, 4:6 след 1:51 час игра.

27-годишният хасковлия имаше известни колебания при подаването си, като допусна цели 9 двойки грешки и пласира едва 55 процента първи сервис.

Лайович, 55-и в света, стартира мача с пробив и запази предимството си до края на първия сет.

Във втората част осмият в класацията на АТП Димитров намери играта си и след три брейка изравни резултата.

В решаващия трети сет Димитров навакса изоставане от 1:3, но след 4:3 загуби три поредни гейма, а с това и мача.

Българинът все пак заработи 47780 долара и 45 точки за световната ранглиста, но не успя да защити точките от полуфинала в Пекин през миналия сезон, като има сериозна вероятност да бъде изместен от Кевин Андерсън (Южна Африка) от осмото място в световната ранглиста.