Григор Димитров на осминафинал в Париж

Григор Димитров за четвърта поредна година достигна осминафиналите на „Мастърс 1000“ в Париж. Българинът надигра Маркос Багдатис с 6:3 и отказване на съперника. Така той постигна седмата си победа от осем срещи с този опонент.

Така в следващата фаза той ще играе с Новак Джокович или Жил Мюлер, които играят в сряда вечерта. Това значи, че следващият мач на Гришо ще бъде в четвъртък.

В първия сет Багдатис стартира по-добре и успя да пробие за 2:1 след две двойни грешки на Гришо. Отговорът на българския №1 бе отличен и той спечели четири поредни гейма като в тях тотално доминираше на корта. До края той нямаше проблеми да затвори с 6:3.

След това кипърският играч не успя да продължи мача и записа поредното си поражение от Димитров.