Григор Димитров и Гофен на 1/4-финал на двойки в Монте Карло

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Монте Карло с награден фонд 4.9 милиона евро.

[ad id=“225664″]

Най-добрият български тенисист и Давид Гофен (Белгия) победиха поставените под номер 8 в схемата Иван Додиг (Хърватия) и Раджийв Рам (САЩ) с 5:7, 7:6(4), 10-8 за 1:41 час.

Димитров и Гофен започнаха мача с пробив, след което имаха аванс от 4:2 и 5:3. Последваха четири поредни гейма за Додиг и Рам, които спечелиха първия сет. Във втората част се игра без пробиви и се стигна до тайбрек, който Димитров и Гофен взеха със 7:4 точки.

[ad id=“263680″]

В шампионския тайбрек българинът и белгиецът поведоха с 4:1 и 8:5, но съперниците им изравниха 8:8. Последваха нов две точки за Димитров и Гофен, с които те затвориха мача.

Българинът заработи 180 точки за световната ранглиста на двойки и 18255 евро.