Григор Димитров започна с победа на демонстративния турнир в Мелбърн

Най-силният български тенисист в историята Григор Димитров записа победа в първия си мач на демонстративния турнир в предградието на Мелбърн Куйонг.

Той надделя над Борна Чорич от Хърватия с 6:3, 5:7, 10-8 след час и 50 минути игра.

В първата част Димитров сервираше мощно и разнообразно и не допусна съперникът му да стигне до точка за пробив. Самият той направи брейк за 3:1 и не позволи да бъде застигнат.

Григор можеше да пробиe началния удар на Чорич общо три пъти и във втората част – в първия и седмия гейм, но не успя. За сметка на това хърватинът направи брейк при единствената си възможност в мача и така изравни сетовете.

В дългия тайбрек, който се играе вместо трети сет, 19-ият в света българин беше по–стабилен. След 6:7 той спечели три поредни точки и след това реализира втория си мачбол.