Григор Димитров започна „Мастърса“ в Париж с победа

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Париж с награден фонд от 5.2 милиона евро. Най-добрият български тенисист спечели след обрат с 4:6, 6:1, 6:2 срещу участващия с „уайлд кард“ Уго Юмбер.

В първата част двамата тенисисти размениха пробиви, но французинът спечели подаването на хасковлията в деветия гейм, след което сервира успешно, за да поведе в резултата.

Димитров изравни след по-силно представяне във втория гейм и постигнати два пробива, давайки начало на обрата в срещата.

В третата част картината на корта не се промени и българинът отново доминираше, като спечели при сервис на Юмбер в първия и седмия гейм, за да спечели с 6:2 след 99 минути.

Във втория кръг на турнира във френската столица Григор Димитров ще се изправи срещу Давид Гофен. До момента българският тенисист има седем победи в осемте си изиграни двубоя срещу белгиеца, заемащ 14-то място в световната ранглиста.