Григор Димитров е на 1/4-финал в Ротердам

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Ротердам с награден фонд 2 милиона евро.

Поставеният под номер 2 в схемата Димитров победи Филип Крайнович (Сърбия) със 7:6(4), 7:5 за 1:44 часа и за втора поредна година достига до четвъртфиналите на турнира.

[ad id=“263680″]

В първия сет се игра без пробиви и се стигна до тайбрек. Двамата печелеха точките си до 4:4, след което Димитров взе три поредни разигравания и поведе в резултата.

Във втората част Димитров успя да направи пробив в 11-ия гейм, който се оказа достатъчен. След това българинът взе подаването си и приключи мача.

26-годишният Димитров, номер 5 в световната ранглиста, пласира 13 аса и не допусна пробив в срещата.

В спор за място на полуфиналите най-добрият български тенисист ще играе срещу Андрей Рубльов (Русия). Това ще бъде трета среща между двамата.

20-годишният Рубльов, 34-и в световната ранглиста, спечели със 7:5, 7:6(3), 6:3 на Откритото първенство на САЩ през септември миналата година, а Димитров победи с 6:3, 4:6, 6:4, 6:4 на Откритото първенство на Австралия през януари.