Григор Димитров допусна поражение навръх 27-ия си рожден ден

Най-добрият български тенисист загуби от Кей Нишикори със 7:6(4), 5:7, 4:6 и така отпадна още във втория кръг на турнира от сериите „Мастърс“ в Рим.

[ad id=“225664″]

Японецът пръв стигна до пробив в мача още в петия гейм, но Димитров изравни за 5:5. След това се стигна до тайбрек, в който Кей имаше аванс от 4:2. Димитров, който е четвърти в световната ранглиста, спечели пет поредни точки и затвори първия сет.

Във втората част българинът взе подаването на съперника си за 4:3, но допусна пробив още в следващия гейм. Нишикори изравни резултата, след като проби в 12-ия гейм.

[ad id=“263680″]

В решителния трети сет Димитров направи пробив за 3:2, след което спечели подаването си за 4:2. От тук до края на мача обаче Кей Нишикори взе четири поредни гейма и така стигна до крайния успех.

Българинът приключва с 45 точки за световната ранглиста и 32135 евро от наградния фонд.

Кей Нишикори пък записа четвърта победа от общо пет мача срещу Димитров. Следващият съперник на японеца е Филип Колшрайбер (Германия).