Германия разгроми Мексико по пътя към финала за Купата на конфедерациите

Германия се класира за финала за Купата на конфедерациите. Бундестима отнесе Мексико с 4:1 в полуфинална битка. Момчетата на Йоахим Льов спечелиха с лекота срещата в Сочи, като още до 8-ата минута вече имаха комфортен аванс от два гола.

Спорът за титлата е в неделя срещу Чили, който елиминира Португалия с 3:0 след дузпи.

[ad id=“218001″]

Германия поведе в 6-ата минута, когато Леон Горецка се възползва от груба грешка в мексиканската отбрана и откри резултата.

Само секунди по-късно отново той беше в прегръдките на своите съотборници. Горецка се възползва от пробив и пас на Тимо Вернер и от дъгата пред наказателното поле простреля вратаря Гилермо Очоа за 2:0.

Това беше негов трети гол в турнира. Тимо Вернер направи преднината на бундестима класическа в 59-ата минута. Той беше изведен на празна врата от Хектор и без проблеми реализира за 3:0.

„Ацтеките“ намалиха с гол на Марко Фабиан (89), но малко по-късно в продължението Амин Юнес фиксира крайното 4:1.