Въпреки усилията Берое загуби и дома от Левски Лукойл

Новото начинание на Лукойл, ориентирано към баскетболния отбор на Левски, започна успешно. Тимът на “сините”, който вече се казва Лукойл Левски, спечели първия си двубой в сегашния си състав, след като надигра като гост носителя на Купата и Суперкупата на България Берое, но трепериха края, пропилявайки добра разлика, но все пак печелейки с 81:74.

Беройци бяха без африканския си център Аджеи Бару, който е в родината си Кот д’Ивоар поради лични причини, а това оказа своето влияние върху двубоя. Гостите пък не можеха да разчитат на Станимир Маринов.

Баскетболистите на треньора Константин Папазов започнаха леко напрегнато и в началото разчитаха предимно на стрелба от тройката, но постепенно намериха правилния ритъм и въпреки силната игра на Александър Янев, който правеше всичко по силите си да държи домакините близо, водеха с 25:23 след една част. В първите 10 минути Янев реализира почти половината точки на старозагорци – 11.

Втората част отново премина под контрола на столичния тим. “Сините” допуснаха едва 4 точки в коша си за осем от десетте игрови минути на този период, за да поведат с 43:27, а на полувремето двата тима се оттеглиха при 16 точки преднина за гостите и съответно 49:33.

През третите 10 минути статуквото остана непроменено, като домакините отново догонваха откъсналия се напред съперник и въпреки че останаха в ролята на изоставащ, успяха да свалят част от пасива си. След 30 минути игра дистанцията между двата отбора бе 12 точки – 62:50 в полза на Лукойл Левски.

Заключителната четвърт започна с ново покачване на разликата, достигнала 17 точки при 75:58. Тук дойде и съжудането на домакините, които се хвърлиха на финален щурм, а той даде резултат, макар че те бяха останали без треньора си. Любомир Минчев бе изгонен след две технически нарушения в самото начало на последната част. Дори и без него, по-малко от минута преди сирената, двата тима бяха разделени от само шест точки – 78:72 след серия от 14-3 в полза на старозагорци. Забивка на Янев доближи домакините до 79:74, но победата все пак бе за Лукойл Левски при 81:74.

Джъстин Нокс вкара най-много за победителите – 15 точки. Христо Николов добави 14 за само 19 минути, а Павлин Иванов вкара 12 точки на един от бившите си отбори.

Александър Янев реализира 25 за Берое, Тихомир Желев прибави 17, а Николай Николов остана с 1