Впечатляваща победа на юношеските ни национали над Украйна

Юношеският национален отбор на България до 18 години записа впечатляваща победа с 3:0 над Украйна в контролна среща. Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград, а с играта си възпитаниците на Ангел Стойков оставиха отлични впечатления.

Младите „лъвчета“ имаха тотално превъзходство през по-голяма част от двубоя, като още до почивката пропуснаха да материализират няколко изгодни положения. България U18 успя да преодолее украинската отбрана за първи път в 65-ата минута, когато отличен извеждащ пас на Филип Кръстев намери резервата Денислав Ангелов, който откри резултата с удар покрай вратаря. В самия край на мача паднаха още две попадения – в 86-ата минута Шамиш си отбеляза автогол след разбъркване пред украинската врата, а две минути по-късно Галчев бе точен директно от фаул, оформяйки класическата победа на „лъвчетата“.

В събота (23 март) от 14:00 ч. в Симитли България U18 ще изиграе втората си проверка срещу връстниците си от Украйна.