Волейболният Берое 2016 (Стара Загора) е лидер в класирането в Източната група

Отборът на Берое 2016 (Стара Загора) единствен продължава без загуба в Източната група от второто ниво на волейболния шампионат при мъжете – Висшата лига.

В четвърти кръг на шампионата волейболистите на Берое спечелиха гостуването си над Раковски 1964 (Севлиево) след петгеймова битка 3:2 (20:25, 25:23, 21:25, 25:19, 16:14).

Двубоят бе страхотна драма, а интригата продължи до самия край. Старозагорци изоставаха с 1:2 гейма, но се вдигнаха на щурм и докараха мача до тайбрек. Битката за преимущество продължи в пълна сила в петата решителна част, като в крайна сметка, гостите показаха повече устойчивост на напрежението в решителния момент и затвориха гейма с 16:4, а с това спечелиха и мача. Така Берое 2016 отбеляза трета победа, като оглавява класирането на Източната група със 7 точки. Съставът на Раковски е без успех досега, като с 2 точки заема последната позиция.