Волейболистките ни с първа победа на Евро 2019

България записа първа победа на европейското първенство по волейбол при жените и запази шансове за следващата фаза на турнира. В четвъртия си мач от група А на турнира в Анкара българките победиха Гърция с 3:0 (25:22, 25:17, 25:17) за 74 минути игра.

Водените от селекционера Иван Петков състезателки доминираха и в трите гейма и без проблеми взеха чиста победа, с която запазиха шансове за класиране в следващата фаза.

Най-резултатна за България стана Мирослава Паскова с 13 точки, а 11 добави Нася Димитрова.

За гръцкия отбор се отличи Анти Василантонаки с 19 точки.

България дели четвъртото място в групата с Финландия, като в четвъртък българките ще играят именно срещу този съперник в последния си мач от група „А“ на Евро 2019 и при победа ще се класират за осминафиналите.

За втората фаза на турнира продължават първите четири отбора от група.