Женският волейболен отбор на България се класира в Топ 8 на Европейското първенство. Момичетата на Иван Петков прегазиха Азербайджан с 3:0 (12, 16, 23) в осминафинален двубой, игран в Будапеща (Унгария).

В първите два гейма доминацията бе изцяло на родните представителки. Третата част бе доста оспорвана, но в ключовите моменти „лъвиците“ се откъснаха и затвориха чисто мача.

Най-резултатна в днешния мач бе Нася Димитрова с 14 точки, а за Азербайджан Полина Рахимова завърши с 12.

Победата изпрати българския отбор на четвъртфинал в Европа за първи път след 10 години, а съперник на нашите момичета в следващата фаза ще бъде световният и европейски шампион Сърбия, който по-рано днес спечели с 3:0 срещу Румъния.