Волейболистките на Берое с трета поредна победа

Волейболният отбор на Берое (Стара Загора) записа трета поредна победа в НВЛ-жени, след като се наложи у дома над Славия с 3:0 (25:9, 28:26, 25:14) в среща от 12-ия кръг.

Така старозагорки се изкачиха на второ място във временното класиране с 19 точки след 6 успеха и 4 загуби. Славия остава на 6-та позиция със 7 точки след 2 победи и 9 загуби. В следващия кръг Берое гостува на Левски, а Славия ще играе с ЦСКА.
В първия гейм момичетата на Страхил Балов доминираха напълно на терена, като не оставиха никаква възможност за противодействие на „белите“. Втората част бе доста оспорвана. Преди първото тяхническо прекъсване Славия поведоха за кратко, след това серия на Виолина Николова промени резултата в полза на домакините. Играта продължи точка за точка, но в крайна сметка Берое се оказаха по-издръжливи и увеличиха аванса си на 2:0 след 28:26. Третия гейм също не предложи голяма интрига на зрителите. След 10:8 Берое се откъсна и оформи голяма преднина, след което спечели с 25:14 и 3:0.