Волейболистките на Берое се върнаха на победния път

Волейболистките на Берое (Стара Загора) записаха втора победа в първенството ,  след като надиграха категорично като гости Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:21, 25:23, 25:16), а мачът се игра в зала „Младост“.

Така „зелено-белите“ заемат втората позиция във временното класиране със 7 точки (2 победи, 2 загуби). Състезателките на Диян Боюклиев са шести с 4 точки (1 успех, 3 поражения).

Старозагорки доминираха през почти целия двубой, като затваряха геймовете със солидна преднина. Единствено в ключовите моменти на втория гейм, момичетата от Раковски се доближиха на точка-две от съперника, но не успя да го преодолее.

Най-резултатна бе Дани Найденова с 15 точки (2 блокади), с 14 се отчете Радостина Маринова. За димитровградския тим Стиляна Чакърова завърши със 7 точки.

В следващия кръг Берое играе с хегемона Марица (Пловдив). Двубоят е на 15 ноември (петък).