Волейболистките на Берое са на полуфинал в туринра за купата на България

Волейболистките на Берое (Стара Загора) записаха втори успех с 3:0 (25:22, 25:12, 25:22) над състава на „Казанлък“ в четвъртфиналите на турнира Купа България и с общ резултат 2:0 победи продължава напред към полуфиналите.

Мачът се игра в казанлъшката зала „Багира“, като домакините дадоха сериозен отпор за начало на срещата. След равенство от 19:19. съставът на Берое успя да се наложи и спечели първата част. Оттук-насетне старозагорки доминираха изцяло и оставиха „Розите“ едва на 12 точки. Истински трилър се разрази в третия гейм, като младите волейболистките на Казанлък заиграха отново със самочувствие, но Берое поддържаше минимална разлика до самия финал на двубоя.

Най-резултатна в състава ни бе Ваня Върбанова, която отбеляза 15 точки (2 аса). Хелена Перич добави 11 точки за успеха на „Зелено-белите“.

За Казанлък с най-резултатна бе Селин Селим с 8 точки (1 ас).