Волейболистките на Берое победиха ЦСКА в София

Волейболистките на Берое (Стара Загора) записаха седма победа в НВЛ-жени.Воденият от Петър Дочев тим се наложи над домакините от ЦСКА с 3:1 (25:20, 25:19, 19:25, 25:21) в мач от 10-и кръг, изигран в зала „Васил Симов“.
Волейболистките на Берое поведоха в резултата, след което играта тръгна точка за точка. При 15:14 „зелено-белите“ отново излязоха напред. Двата тима се доближиха един до друг два пъти, но предимството остана в ръцете на момичетата от града на липите. Възходящата линия се запази и във втората част. Авансът на беройки нарастна на 2:0 гейма. Впоследствие „червените“ показаха друго лице и успяха да намалят пасива си на 1:2 гейма. Решителната четвърта част тръгна под диктовката на домакините, водени от Юлия Иванова, като ситуацията се запази до средата на гейма.
След 13:10 старозагорските волейболистки набраха инерция и стопиха разликата, след което и поведоха. След 25:21 Берое се поздрави с крайния успех – 3:1 гейма. тарозагорки са 4-и във временнот класиране с актив от 24 точки (7 победи, 6 загуби), ЦСКА е със същия актив от 24 точки, но с 9 успеха и 4 поражения.