Волейболистките на „Берое“ отнесоха отбора на Казанлък за 59 минути

Волейболистките на „Берое“ (Стара Загора) записаха очаквана седма победа в НВЛ-жени, след като надиграха категорично „Казанлък Волей-Багира“ с 3:0 (25:15, 25:20, 25:11). Двубоят от деветия кръг, изигран в зала „Иван Вазов“  резонно приключи точно за 59 минути. Така воденият от Петър Дочев тим заема второ място във временното класиране с 21 точки (7 победи, 1 загуба) и очаква гостуването след повече от седмица на „Колодрума“ в Пловдив. Двубоят от 10-ия кръг в Националната волейбола лига между женския волейболен шампион „Марица“ (Пловдив) и вторият във временното класиране в първенството „Берое“ (Стара Загора) беше преместен с ден по-късно на 10-ти в неделя. Казанлъшкият тим е седми с 6 точки (2 успеха, 7 поражения). „Зелено-белите“ играха с онези момичета, които имат по-малко игрови минути и без титулярките си, а в отбора от зала „Багира“ кадровите проблеми продължават. Екатерина Димитрова не бе в залата, Селин Салим , Ели Сандолова и Малина Гаджева не бяха възстановени за мача. Въпреки това играха достойно и с желание, за което заслужават аплаузи.

Най-резултатни на мача в Стара Загора бяха Радостина Маринова (2 блокади) и Дани Найденова (1 ас) с по 12 точки. 10 добави Мария Кривошийска (2 блокади). За опонентките им Селин Салим завърши с 10 точки (1 ас, 1 блокада).