Волейболистките на Берое започнаха с победа плейофите

Волейболният отбор на Берое (Стара Загора) стартира с победа в 1/4-финалните плейофи на НВЛ-жени. „Зелено-белите“ се наложиха у дома над Раковски (Димитровград) с 3:1 (25:11, 25:22, 18:25, 25:16) в първия мач от серията.

Втората среща между двата тима е на 8 март (четвъртък) в Димитровград. Играе се до 2 победи от 3 мача.

Волейболистките на Страхил Балов доминираха изцяло в първия гейм, като спечелиха с разгромното 25:11. Във втората част се заформи интрига, играта бе оспорвана до последно, като в ключовите моменти Берое успя да се откъсне и да увеличи аванса си на 2:0 гейма след 25:22.

Впоследствие, момичетата на Габи Айшинова се мобилизираха и съумяха да спечелят третия гейм с убедителното 25:18, намалявайки пасива си на 1:2. Четвъртата част протече под диктовката на домакините от Берое, които се поздравиха с победата след 25:16 и 3:1.