Волейболистките на Берое завършиха на четвърто място в редовния сезон

Волейболистките на Берое  (Стара Загора) приключиха  редовния сезон в НВЛ-Жени с победа, след като се наложи категорично над вицешампионките от Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:15, 25:20, 25:13) в двубой от последния, 14-и кръг навръх Баба Марта. Така момичетата на треньора Страхил Балов  в таблицата за временно подреждане преди плейофите са с 22 точки (7 победи, 5 загуби).

Домакините  доминираха изцяло в първата част и я спечелиха лесно, с голяма преднина. Във втория гейм имаше лека интрига, като волейболистите на Раковски се опитаха да настигнат съперничките си, но не успяха. В последната част изненади нямаше и Берое „затвори чисто“ двубоя.

[ad id=“225664″]

„Доволен съм, спокоен и очакван мач и резултат, този път съм доволен от посрещането. Съставът бе идентичен като този от мача с Левски в София,“ коментира Страхил Балов.

„Зелено-белите“ играха със следния титулярен състав: Веселина Григорова-капитан, Ваня Върбанова, Гергана Петрова, Татяна Алейникова, Виолина Николова и Златена Салабашева.