Волейболистите ни разбиха Гърция на европейското първенство

България започна с победа участието си на европейското първенство по волейбол при мъжете. Във френския град Монпелие в първата си среща от група „А“ на турнира „трикольорите“ победиха с 3:0 (25:22, 25:16, 25:20) състава на Гърция.

Българският тим контролираше изцяло събитията на полето и не допусна никаква изненада срещу „елините“. В първата част България поведе с 19:14, след което поведе в двубоя след 25:22 и успешна атака на Мартин Атанасов.

Във втория гейм „лъвовете“ имаха аванс от 21:12, за да победят с 25:16. В третия гейм Гърция направи четири поредни точки при 24:16 в полза на българския тим, а „трикольорите“ затвориха мача за 78 минути с 25:20 след успешно нападение на Светослав Гоцев.

Най-резултатен за българския успех на френска земя беше Цветан Соколов със 17 точки. С по 10 точки се отличиха Светослав Гоцев и Тодор Скримов.

Никос Зопани реализира 8 точки в полза на Гърция.

В петък воденият от селекционера Силвано Пранди тим ще играе срещу Румъния.
По-късно тази вечер Португалия среща Италия, докато домакинът Франция излиза срещу Румъния в другите мачове от група „А“ на Евро 2019.