Волейболистите на Берое 2016 записаха шеста победа

Волейболистите на Берое 2016 записаха шеста победа в шампионата на втората осмица на Суперлигата. Старозагорският тим постигна успех при домакинството си срещу Славия с 3:1 (25:13, 23:25, 25:23, 25:16), а мачът се изигра в зала „Иван Вазов“.
Берое заема третата позиция в таблицата със 17 точки (6 победи, 4 загуби)
Старозагорци доминираха през цялото време, като не допуснаха сериозна съпротива от съперника. От своя страна „белите“ направиха повече грешки. Втората част започна с предимство на домакините, но позволиха на столичния тим да изравни и да обърне. Интрига имаше още веднъж в гейма, но не се случи нищо повече и Славия спечели при 25:23.

Най-резултатен за Берое бе Иван Чолев със 17 точки (4 блокади), 16 точки реализира Иван Тасев (1 ас, 3 блокади). За съперника Васил Николов завърши със 17 точки и бе единственият с двуцифрен актив.