Виктория Пенева спечели три златни медала на турнира „Импала“ в Стара Загора

Състезателката на СКХГ „Импала“ Виктория Пенева се представи блестящо при участието си на турнира по художествена гимнастика „Импала къп“, който се проведе през уикенда в Стара Загора.

В   международния  турнир тази година участваха 380 гимнастички от 23 клуба от България, Белгия и Украйна.
Талантливата гимнастичка, която е дъщеря на бившия капитан на „Берое“ Веселин Пенев (на снимката) спечели три златни медала за родените през 2006 година.
Тя извоюва златото в многобоя, а другите две златни отличия са на въже и лента.
Сега предстои лятна ваканция за 12 – годишната Виктория, която досега от началото на година остана доволна от представянето си на първенствата и турнирите в които участва с отбора на „Импала“.
На  държавното първенство „Златен обръч“ Виктория изигра четири силни съчетания и в крайното класиране се нареди на девето място при участието на 90 гимнастички в нейната възраст – 2006 г.
Заедно със съотборничките си Ивайла Пачова и Аделина Загорова спечелиха трето място на държавното отборно първенство в Панагюрище.
В София на държавния шампионат „Елит“ в София Виктория участва в три финала от четири възможни.