Верея победи Славия в последната минута

Верея (Стара Загора) победи Славия с 1:0 в двубой от 4-ия кръг на група „А“ на втората осмица в Първа професионална лига.

Единственото попадение на националния стадион „Васил Левски“ реализира португалецът Педро Еуженио в 89-ата минута.
Двата тима не изиграха особено вълнуващ мач и головите положения пред двете врати не бяха особено много. Все пак домакините бяха по-активни през целия двубой, докато гостите дебнеха своя шанс на контраатака.

“Белите” можеха да открият резултата в 27-ата минута, когато при едно центриране в наказателното поле Мирослав Енчев не успя да изчисти топката и тя стигна до Ивайло Димитров, който остана сам срещу вратаря, но Пламен Колев отрази удара му.

През втората част Славия отново бе по-настъпателният тим, но освен няколко удара, които попаднаха в обсега на Колев други положения нямаше. Така се стигна до 89-ата минута, когато Еуженио бе изпуснат от Георги Пашов при едно извеждащо подаване и останал очи в очи с Георги Петков спечели битката с вратаря.

Верея дръпна с 5 точки пред Славия два кръга преди края, а за двата тима предстоят битки с лидера Ботев и аутсайдера Монтана.