Верея загуби минимално с 0:1 при гостуването си на Дунав в среща от 22 – я кръг на Първа лига.
Попадението за русенци отбеляза Светослав Ковачев в 57-ата минута.
Треньорът на Верея Олександър Севидов направи три промени в титулярния състав. Мачът в Русе започнаха Иво Иванов, Бедри Рюстемов и Дмитрий Иванов, които замениха Денис Василиев, Хрвоие Ризванович и Бранислав Василиевич.
Старозагорският тим прие играта в своята половина и това позволи на футоблистите на Дунав да отправят няколко удара през първото полувреме, но вратарят Генадий Ганев се справяше.
В 14-ата минута Генадий Ганев направи прекрасно спасяване, с което запази мрежата си суха. Рикошет в тялото на негов съотборник можеше да на изпрати топката директно във вратата на Верея, но стражът бе на висота. Минута по-късно Мартин Станкев можеше да изведе Дунав напред в резултата, но ударът му излезе в аут. В 32-ата минута Генадий Ганев парира удар на Диян Димов.
В 43-ата минута гостите от Стара Загора разиграха добре пред наказателното поле. Ковальов беше изведен прекрасно, но малко преди това Благой Макенджиев го изпревари и улови топката.

В 57-ата минута Светослав Ковачев изведе Дунав напред в резултата. Драгош Фирцулеску проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, а там юношата на Лудогорец се възползва от грешка в защитата на Верея и засече от въздуха топката с левия си крак.

Съставът на Верея: Генадий Ганев, Иво Иванов, Годердзи Мчадзе, Дмитрий Иванов, Тимоте Рубин, Андреис Ковальов, Женя Доброволски, Теофиос Коуроупис, Жосуе Нтойа (79 – Хровие Ризванович), Сергий Рудика, Бедри Рюстемов