Верея отстрани Спартак (Варна) за купата на България

Отборът на Верея отстрани тима на Спартак (Варна) от турнира за Купата на България след драма с дузпи. Двата тима завършиха наравно 1:1 в редовното време на стадиона в Балчик, но старозагорци се наложиха над своя опонент с 4:5 при изпълнението на 11-метровите наказателни удари и с общ резултат 5:6 продължават в 1/8-финалите на турнира.

Голът за тима от Стара Загора падна в 72-ата минута и беше реализиран от Вушорович, а домакините изравниха чрез Русев 10 минути по-късно.
До края на редовното време не паднаха други голове и се стигна до продължения , където резултатът не се промени и последваха дузпи. При наказателните удари вратарят на Верея Богомил Цинцарски спаси три дузпи.

Верея ще научи следващия си противник за 1/8 – финалите от турнира за купата на България в петък, когато от 11, 00 часа ще бъде изтеглен жребият.