Верея изтормози Левски на Герена, но късметът при дузпите им изневери

Левски с кански мъки си осигури участие в лига Европа след като победи след изпълнение на  дузпи отбора на  Верея. Баражът се игра   стадион „Георги Аспарухов“ в ключовия бараж, който определи последния представител на България в европейските клубни турнири. Редовното време завърши 1:1, а двата отбора си размениха головете буквално в последните минути на двете полувремена.
Божидар Краев откри резултата в 44-ата минута за домакините с глава след центриране на Александров.
В добавеното време Иван Бандаловски в последната сукенда се разписа отблизо за 1:1 след изпълнение на корнер и разбъркване.
Този гол прати срещата в продължения и съхрани надеждата на заралии, че могат да си осигурят квоти за Европа. В двете добавени части по 15 минути гол не падна и в крайна сметка дузпите определиха победителя.