Верея загуби от Септември в аутсайдерското дерби

Септември спечели с минималното 1:0 у дома срещу Верея в дербито на дъното от Първа лига.

В 20-ата минута Ндомбу Александър извърши нарушение в наказателното поле срещу Фабиано Алвеш и Асен Чандъров реализира отсъдената от главния съдия Георги Кабаков дузпа.

Точно 13 минути след това Георги Русев центрира, вратарят Георги Георгиев не можа да избие и топката попадна в Крис Гади, но неговият удар беше избит от Иво Иванов в корнер.
Десет минути след почивката Крис Гади се измъкна зад защитата и стреля в тялото на вратаря Георги Георгиев. При добавката футболистът на Септември отново не успя да насочи топката в мрежата.

В 71-ата минута Антон Огнянов стреля опасно от фаул, но Янко Георгиев се справи с опасността.

Шест минути след това шут на Чандъров рикошира в Иво Иванов и се отби в гредата.

Верея е без победа в първенството в 26 поредни двубоя, като това е най-дългата действаща негативна серия в европейските клубни шамипонатни. Последният успех на старозагорци в Първа лига е с 1:0 на 8 март 2018 година срещу Славия в София.