Верея загуби от Етър в края на мача

Етър победи с 1:0 Верея на стадион „Ивайло“ в първи двубой от втория кръг на Първа професионална лига. Домакините почетоха паметта на легендарния Трифон Иванов в 3-ата минута на двубоя.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, а домакините имаха по голямо владеене на топката, но не създадоха сериозни опасности пред вратата на Георги Георгиев.

В 6-ата минута се стигна  до разбъркване в полето на Верея, но Скерлев не успя да отбележи. В 30 – та минута пред старозагирци се откри отлична възможност да открият резултата.

Капитанът на Верея Здравко Илиев проби по дясното крило и след като елемимита Батроеич и Руменов от домакините центрира към Антон Огнянов, който оторавинооасен удар с глава, топката  профуча край страничната греда.

Второто полувреме  започна с предпазлива игра от двата отбора. А през Верея се откри още една въможност. В 50 – та минута Майкъл Тевия стреля опасно от близка дистанция, но вратарят на Етър улови топката.

Последва сериозен пропуск на домакините , след като  Желко Батрович  стреля над вратата на Верея.

Резервата за Етър Ерик Почански донесе победата в 88-ата минута, след като засече с глава центриране отдясно.