Верея завърши 0:0 с Астра (Гюргево) в Словения

Верея изигра първата си контрола от подготвителния лагер в Марибор , Словения. Старозагорският тим завърши 0:0 срещу румънския Астра (Гюргево) , а спарингът се проведе на един от терените в словенския курорт Рогла на 1500 метра надморска височина.
Проверката премина равностойно, но тимът на Верея бе по – активния на терена създаде повече положения.

В 88 – та минута Верея пропусна златен шанс да победи. Тогава Антон Огнянов отправи опасен удар , топката се удари в гредата и после във вратаря на румънците и излезе в корнер. След почивката за Верея в игра влезе бившият халф на Левски Майкъл Тевия.
Втората контрола на Верея в Словения е срещу Хайдук , Сплит на 6 юли.

Съставът на Верея – Георги Георгиев (Богомил Цинцарски), Здравко Илиев (Йорданов), Иво Иванов, Илия Мунин (Емил Йоргесен), Емин Ахмед, Ангел Максимов, Симеон Мечев (Алекс), Милен Танев (Майкъл Тевия), Андрей Киофу, Денислав Станчев ( Теофилус Корупис) , Антон Огнянов