Верея допусна домакинска загуба в самия край срещу Витоша

Отборът на Верея допусна нелепа загуба с 0:1 при домакинството си на Витоша Бистрища в последната среща от петия кръг на Първа професионална лига.

Този мач бе дебютен за новия треньор на Верея Небойша Лекич

Срещата на стадион „Трейс Арена“ не предложи особено интересни моменти и през по голямата част беше равностойна.

В 15 – та минута ред Вушорович от домакините се откри възможност да открие резулатата, но ударът му от наказателното поле беше неточен.
В 31 – та минута Антон Огнянов изпълни ъглов удар, вратарят Георгиев боксира, а Диара засече отбитата топка, пращайки я над вратата в аут.

Гостите от Бистрица също можеха да реализират в 33-тата минута. Наско Милев центрира от границата на наказателното поле към Ивайло Лазаров, но неговият удар с глава се отби от напречната греда, като преди това вратарят Георгиев докосна топката.

Във втората част на мача в 49 – та минута Антон Огнянов стреля опасно от фаул към вратата на Витоша но топката се удари в стената и излезе в корнер.

В 82 – та минута Диара от домакините отправи силен удар от 30 метра, а кълбото профуча на сантиметри от страничната греда на Витоша.Мачът си вървеше към нулево равенство, когато в 88-мата минута Стефан Христов бе изведен от дълбочина и с удар от малък ъгъл вкара единствения гол в мача.

В 90 – та минута Денислав Станчев можеше да изравни като топката летеше застрашително към долния ляв ъгъл, но диагоналният му удар беше избит от стража на Витоша.

Верея – Витоша 0:1
Голмайстор – Христов 88 – та мин.

Верея – Г. Георгиев, Мачадзе, Йоргесен, Василиев, Коуроупис, Александер, Диара, Малек (90 – Танев), Вушорович, Станчев, Огнянов