Великденски детски спортен празник в Стара Загора

Деца от три училища участваха във Великденски детски спортен празник

Заместник-кметът Красимира Чахова награди победителите във Великденския детски спортен празник, който се проведе за четвърти път в спортна зала „Иван Вазов“ на 28 март 2018 година. Организатори са Община Стара Загора и Туристическо дружество „Сърнена гора“.

Отборите на VI ОУ „Свети Никола“, 4-то ОУ „Кирил Христов“ и НУ „Димитър Благоев“ се състезаваха в три игри: „Приятели“, „На ски ориентиране“ и „Бивак“. Децата отговаряха на въпроси, свързани с природните забележителности и туристическите атракции в страната.

Как се оказва първа помощ при травма в планината, бе темата на демострацията, която децата имаха възможност да видят от планинска спасителна служба.

Отборът на VI ОУ „Свети Никола“ се класира на първо място, второ място завоюва отборът на 4-то ОУ „Кирил Христов“, а трето – отборът на НУ „Димитър Благоев“.

Победителите получиха купата на Туристическо дружество „Сърнена гора“ и грамота, а отборите на трите училища заслужиха спортни пособия и награди.

Преди старта децата от подготвителната група на VI ОУ „Свети Никола“ зарадваха участниците в състезанието с песни и танци.