Важна победа за баскетболистките на Берое в Монтана

Баскетболистките на Берое (Стара  Загора) изиграха силен мач и постигнаха важна победа при гостуването си на шампиона Монтана със 69:64 (20:20, 24:23, 12:13, 8:13).
Така само в рамките на три дни старозагорки победиха по ред на номерата Хасково у дома и днес Монтана и натрупаха самочувствие за следващите двубои от първенството и за купата на България.

През цялото първо полувреме играта бе равностойна без никой да успее да се откъсне. Малко след началото Монтана дръпна с 5 точки, но Берое веднага отговори със серия и поведе. До почивката двата тима се движеха точка за точка безнито един от тях да се откъсне в резултата.

След почивката за кратко  Монтана натрупа аванс от 7 точки, но Берое отговори подобаващо и след третата част резултата бе равен – 56:56.

Старозагорските баскетболистки започнаха силно последната четвърт и в първите й четири минути отбеляза 8 безответни точки и до края не позволиха на домакина Монатан да направи обрат.

Моник Рийд реалзира 24 точки за победата на Берое, а Шарел Алън вкара 19 точки за Монтана.