„Ботев“ (Пловдив) победи с 2:0 „Верея“

Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Верея в мач от 35-ия кръг на Първа лига, като два гола за „канарчетата“ вкара Стивън Петков.

Домакините започнаха по-активно и още в 3-ата минута Лъчезар Балтанов стреля, но прати топката в аут. Пет минути по-късно Тодор Неделев излезе на удобна позиция, но стреля неточно. Гостите отвърнаха с опасна атака в 13-ата минута, когато Валери Домовчийски отправи удар, но Даниел Кайзер изби топката. Осем минути по-късно стражът на „жълто-черните“ отрази шут на Георги Вълчев.

В 26-ата минута гостите поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Димитър Пиргов, но съдията Драгомир Драганов прецени, че няма основание да отсъди най-тежкото наказание. В 28-ата минута Филип Филипов проби отдясно, центрира топката, Стивън Петков я засече с глава и откри резултата за 1:0. След шест минути Филип Филипов стреля, но Данаил Наумов запази вратата си.

Две минути преди почивката Лъчезар Балтанов пропусна да се разпише от чиста позиция.

Второто полувреме започна с двуостра игра. В 47-ата минута Филипе Бризола стреля опасно, но коженото кълбо излезе в аут. Осем минути по-късно пък в опита си да избие топката Радослав Терзиев за малко да си вкара автогол.

В 63-ата минута след разиграване при корнер Филипе Бризола пусна топката в наказателното поле на съперника, а Стивън Петков с пета вкара втория си гол за 2:0. Пет минути по-късно реферът отмени попадение на Стивън Петков заради засада.

В 78-та минута Тодор Неделев стреля неточно, а Ботев спечели само с 2:0.