Ботев Гълъбово шамароса пет пъти Несебър, рецитал на Иван Винков

Ботев Гълъбово започна зашеметяващо подновения шампионат във Втора лига и разгроми при гостуването си Несебър с 5:1.

Двубоят тръгна вихрено за гостите. Още във 2-ата минута Иван Цачев откри резултата, след самостоятелен пробив. Домакините можеха да изравнят 60 секунди по-късно, но топката срещна лявата греда. Несебър продължи да натиска, но вместо да изравни, получи второ попадение.

В 24-ата минута Иван Винков пресече пас на Галин Димов към вратаря и удвои аванса на Ботев. Несебър продължи да натиска съперника си, но в 33-ата минута инкасира трето попадение. Винков намери Реджеб Халил, който отблизо направи 0:3. Минута по – късно Реджеб Халил вкара четвърти гола, след като комбинира с Винков .

В 65-ата минута Винков бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши за 0:5. В 86-ата минута Несебър все пак стигна до почетно попадение. Негов автор стана Валентин Йосков, който се разписа хубав удар от далечно разстояние.