Ботев (Гълъбово) спечели точка при гостуването си на лидера във Втора лига

Ботев (Гълъбово) спря при гостуването  си лидера във Втора лига Ботев /Враца/  и двубоят от 11 – я кръг завърши 0:0.

Още в 3-та минута младежкият национал Антонио Георгиев изпъсна от три метра с глава да даде преднина на гълъбовчани.После Иван Цачев не можа да засече в пеналта хубав пас на Винков.

Домакините създадоха първата възможност в 21-та минута , когато Емил Стоев изведе Боби Борисов на удобна позиция, но неговият шут бе избит пред голлинията от капитана на гостите Светослав Катранков. В 28-та минута  Кристиян Григоров с глава отправи опасен изстрел след изпълнение на корнер, но вратарят Мирослав Радев улови сигурно топката.

[ad id=“218001″]

Първите минути на второто полуврме преминаха без голови положения пред двете врати.

Все пак в 67-та минута  Тодор Чаворски се възползва от грешка в гълъбовската защита,  но ударът му беше париран от Радев.

Ботев (Гълъбово) стигна  до отлична възможност да вкара в 80 – та минута. Нападателят Реджеб Халил излезе сам срещу вратаря Николай Кръстев, но стражът не допусна да го изненада.

Врачани притиснаха противника си в последните минути и създадоха три положения за гол, но пропуски направиха Григоров,  Деян Иванов ,  Спас Георгиев нацели гредата.