Ботев Гълъбово разгроми Загорец в последната си контрола

Ботев Гълъбово приключи контролите с убедителен успех над тима от Трета лига Загорец Нова Загора с 5:1.
Спарингът се изигра на стадиона в Нова Загора. Това бе и последната проверка за Ботев преди началото на сезона във Втора лига след по малко от седмица.
Откакто бе направена треньорска смята и на мястото на Саша Симонович на поста застана Митко Коцинов тимът от Гълъбово се намира в подем и в последните си три контроли постигна две победи и едно равенство.
Първото полувреме срещу Загорец протече без голови положения и съвсем логично двата отбора не успяха да поразят вратите.
Далеч по интересна беше втората част в която паднаха шест гола. Изненадващо домакините от Нова Загора поведоха в резултата в 55-та минута.
До края на мача гълъбовци реализираха пет попадения във вратата на противника си. Привлеченият от Арда Димитър Алексиев реализира два гола в 65 и 68 – та минута за пълния обрат – 2:1.
19 – годишният Димитър Атанасов, който е преотстъпен от Арда увенча силата си игра с попадение в 72 – та минута за 3:1.
До края на проверката Ботев реализира още два гола чрез Иван Тошев в 78 – та минута и Рангел Игнатов в 84-та минута за крайното 5:1.