Ботев Гълъбово победи Нефтохимик с 2:1

Ботев Гълъбово победи с 2:1 Нефтохимик на стадион Христо Ботев пред 350 зрители в среща от първия кръг на Втора професионална лига. Домакините поведоха в резултата в 6 – та минута. Тогава Катранков центрира в наказателното поле, вратарят на бургазлии боксира топката, която беше засечена с глава от Цветелин Радев от 20 метра в мрежата за 1:0.
В 14- та минута Винков от фаул центрира в наказателното поле където Радев стреля с глава но топката срещна напречната греда и излезе в аут.
Ботев пропуснаха още едно положение след като Цачев нбеше изведен от Коларов, но нападателят не успя от чиста позиция да вкара, след като вратаря изби топката
В 22 – та минута Нефтохимик организира контраатака а при която Кърмъджъ стреля по диагонала но Орлинов парира удара му.
След почивката гостите от Бургас имаха първа възможност да вкарат. В 48 – та минута Филипов изведе Георги Жеков но ударът му от 12 метра беше спасен
В 59 – та минута Ботев поведе с 2:0 чрез Иван Цачев, който с удар от десетина метра прати топката в мрежата след центриране отдясно на Капитанов.
В 77 – та минута Нефтохимик намали резултата на 2:1 с попадение на Кърмъджъ с удар от наказателното поле.
До края Ботев създадоха още няколко положения но резултатът остана непроменен. Две положения пропусна Исус Ангелов .