Ботев (Гълъбово) започна с равенство в контролите

Созопол  и Ботев (Гълъбово) не успяха да си отбележат гол, приключвайки двубоя при 0:0. Срещата се проведе на ст. „Арена Созопол” като по трибуните имаше повече от 100 зрители.

Още в 5-ата минута Пенев стреля опасно с глава, но топката мина над вратата. Малко по-късно Лефтеров от чиста позиция също стреля неточно с глава. В 36-ата минута пък вратарят на гостите бе отстранен с директен червен картон, след като улови топката извън наказателното си поле. По разбирателство между съперниците, обаче той продължи да пази.

През втората част положението не се промени особено и Созопол продължи да води играта. В 66-ата минута Иван Янчев остана сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Секунди по-късно бразилецът Габриел засече страхотно с глава центриране от корнер, но стражът на Ботев (Гъл) отново се справи блестящо. До края на мача воденият от Светослав Тодоров тим имаше една възможност за гол, от която обаче не успя да се възползва.

В понеделник Ботев заминава на двуседмичен лагер в Тетевен.