БК Берое започна с победа подготовката си за новия сезон

Мъжкият баскетболен отбор на Берое започна с победа подготовката си за новия сезон. Пред около 300 от най-верните си фенове старозагорският тим се наложи навръх националния празник на Съединението на България над Академик София с 92:84 в града на липите. Въпреки че са още в началото на подготвителния период, свързан с тежки тренировки за физическа подготовка, беройци зарадваха публиката със сърцатата си и сериозна игра и с някои красиви комбинации.

Гостите от Академик бяха по-добри през първото полувреме. Те спечелиха първата част с 28:17, а на полувремето имаха 7 точки преднина при 45:38. След почивката „зелените“ показаха класа и поведоха с 13 точки разлика 10 минути преди края. Преднината на нашите стана 18 точки в заключителната четвърт, но в крайна сметка гостите намалиха изоставането си на 8 точки с последната сирена.

В игра се появиха всички нови попълнения на Берое. Те оставиха добри впечатления със своето представяне беройските привърженици, които ги изпратиха с аплодисменти.